Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Trwała odzież medyczna – koszule, bluzy, spodnie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Praca na oddziałach medycznych i w placówkach zdrowia jest niezwykle wymagająca – wielogodzinne dyżury obciążają organizm medyków, wpływają na ich samopoczucie. Aby w jak największym stopniu możliwe było zadbanie o komfort pracy w takich miejscach, oferowana jest specjalistyczna odzież medyczna. Nowoczesna odzież oferowana medykom i personelowi medycznemu zaskoczy pod wieloma względami!

Odzież medyczna wykonana z trwałych tkanin

Warunki panujące na oddziałach szpitalnych czy w przychodniach sprawiają, że odzież medyczna musi być tworzona z trwałych materiałów. Tkaniny wykorzystywane do produkcji odzieży tego typu powinny być odporne zarówno na ścieranie, jak i czyszczenie w wysokich temperaturach. Nie bez znaczenia jest też wygoda – koszule, bluzy czy spodnie medyczne nie powinny krępować ruchów, a tkaniny powinny umożliwiać swobodną wymianę powietrza. Wśród najchętniej stosowanych tkanin wymienia się materiały szybkoschnące (tkaniny techniczne), ale również materiały łączące włókna bawełniane i syntetyczne. Bawełna posiada doskonałe właściwości związane z oddychaniem – pozwala ona na swobodną cyrkulacje powietrze i wentylowanie skóry. Dodatkowo wzmacnia ona strukturę tkanin i sprawia, że odzież medyczna staje się znacznie odporniejsza na uszkodzenia. Włókna syntetyczne są odpowiedzialne za pewien stopień rozciągalności tkanin, ale również to, że są one znacznie przyjemniejsze dla skóry.

Jaka odzież medyczna cieszy się największym zainteresowaniem?

Szeroki wybór odzieży medycznej pozwala na wybranie konfekcjo dopasowanej do płci, potrzeb. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się fartuchy lekarskie, koszule, bluzy i spodnie medyczne. Panie chętnie sięgają po spódnice i bluzki oraz wygodne sukienki do kolan, które z powodzeniem można nosić na oddziałach.

Comments are closed.