Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy warto kupić buty spd?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak ważne jest posiadanie podczas jazdy na rowerze odpowiedniego stroju. Z tego też powodu tak wiele uwagi poświęca się temu, jakie będzie się miało spodenki czy też koszulkę, a także oczywiście jakiego rodzaju kask będzie się nosiło na głowie. Jak się jednak okazuje, równie ważną sprawą jest to, jakie będzie się miało na stopach założone obuwie.

Podstawowe informacje o butach SPD

Przeważająca część rowerzystów nie przykłada zbyt wielkiej uwagi do tego, co ma na stopach podczas jazdy na rowerze. Z tego też powodu powszechnie widuje się osoby jeżdżące w trampkach, adidasach, a nawet w zwykłych klapkach. Oczywiście takie postępowanie nie jest ani bezpieczne, ani efektywne. Łatwo może bowiem dojść do sytuacji, w której stopa ześlizguje się podczas jazdy z pedału, a to może poskutkować nawet utratą równowagi i upadkiem. Z tego też powodu rowerzyści coraz śmielej sięgają po nieco bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak buty SPD.Obuwie typu SPD to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Buty SPD z pozoru niczym się nie różnią od klasycznych modeli, lecz wystarczy tylko spojrzeć na ich podeszwę, aby przekonać się, że obecne jest tam specjalne złącze. Pasuje ono do pedałów SPD, co umożliwia spięcie ich ze sobą.

Jakie są zalety butów SPD?

Skoro już wiadomo, czym są tego rodzaju buty, trzeba się teraz dowiedzieć, jakie są konkretnie ich zalety. Z jakiego powodu warto sięgnąć po taki właśnie model, a nie np. klasyczne, tanie i gustowne trampki?Najważniejszą korzyścią płynącą z kupienia butów tego typu jest możliwość sztywnego spięcia stopy z pedałem roweru. Dzięki temu nie traci się niepotrzebnie energii na stabilizowanie pozycji stopy, co przekłada się na możliwość dłuższego i szybszego pedałowania.Dodatkową olbrzymią korzyścią jest to, że takie buty umożliwiają utrzymywanie znacznie lepszej kontroli nad rowerem. Jazda staje się bardziej przewidywalna, a więc i bezpieczniejsza.

Czy buty SPD mają jakieś wady?

Wiele osób widząc zalety takich butów, bez namysłu zaczyna szukać najlepszych ofert ich kupna. Zanim się to jednak zrobi, powinno się poznać także ich wady.Pierwszą i najważniejszą można zauważyć dość szybko, ponieważ jest nią cena. Koszt takich butów to kilkaset złotych, a co równie ważne, razem z nimi należy kupić specjalne pedały, ponieważ bez nich buty tego rodzaju będą bezużyteczne.Na koniec warto mieć jeszcze na uwadze, to, że takie buty na początku korzystania z nich oznaczają spore ryzyko licznych upadków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rower merida.

Comments are closed.