Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Lubliniec – jakie zabytki warto zobaczyć w tej miejscowości?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Lubliniec to zabytkowe miasto położone w regionie śląskim. Jest to główna miejscowość powiatu lublinieckiego. Mieścina tworzy niezmiernie ważny ośrodek gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego regionu województwa śląskiego. Wiele turystów decyduje się na pobyt w Lublincu głównie ze względu na zabytkową charakterystykę tego miasta. W rejonie następują jednak też przebudowy, które umożliwiają rozkwit wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw. Z tego powodu w tłumie zainteresowanych bardzo często spotkać można klientów, którzy zawierają umowy z tamtejszymi producentami. Lubliniec jest więc świetnym celem zarówno dla urlopowiczów, jak i rekinów biznesu. Zobacz, jak możesz bez trudu znaleźć piękne miejsca do relaksu, ale także najlepsze firmy, które mogą zaproponować jakościowe artykuły.

Rejestr najlepszych sklepów w Lublińcu

W powiecie lublinieckim ogromne znaczenie dla aktywności tego rejonu mają duże firmy, które działają w wielu różnych odnogach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,
  • transport,
  • produkcja tworzyw sztucznych,
  • recykling odpadów.

Poza tym nieustannie rozwijają się inne sektory gospodarki. Zwiększającą się popularnością charakteryzuje się budowlanka, a przede wszystkim wytwórstwo elementów wykończeniowych takich jak pochwyty i lekkie konstrukcje stalowe. Do przodu idzie także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to zakłady piekarsko-ciastkarskie puby czy też lokale serwujące przysmaki z różnych stron świata.

Listę firm działających w Lublińcu bez trudu znajdziesz na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Znajdują się tam zarówno różnego typu firmy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć najciekawsze propozycje i wybrać tę najlepszą. Szczególnie warto zainteresować się katalogiem sklepów i galerii handlowych. Te miejsca mogą okazać się potrzebne w wielu przypadkach.

Które atrakcje warto zwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest bardzo ważną mieściną dla rowerzystów.

W okolicy krzyżuje się kilka tras rowerowych, które są często wybierane przez miłośników dwóch kółek. Na terenie Lublińca znajduje się też mnóstwo parków, terenów zielonych oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego odpoczynku. Przez miasto przepływa parę rzek takich jak Lublinica, Mała Panew, Potok Steblowski oraz Potok Droniowicki, które zapewniają odpowiednie środowisko do odłączenia się od obowiązków. Odwiedzający zafascynowani cudowną architekturą bez wątpienia powinni skierować się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć zabudowania na Rynku. Najchętniej odwiedzanym miejscem historycznym jest jednak zamek, który aktualnie pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Regularnie odbywają się tam wydarzenia  kulturalne takie jak Pikniki Rycerskie, wesela i inne spotkania okolicznościowe.

Życie kulturalne i sportowe w Lublińcu

W Lublińcu organizowane są cykliczne eventy, które przyciągają tysiące fanów z całego powiatu. Do najbardziej znanych zalicza się Festiwal Rowerowy Together, Piknik Rycerski, Lublinieckie Lato Filmowe czy Dni Lublińca. Podczas wizyty w miejscowości warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej burzliwe życie oraz okres historyczny, w którym żyła, mogą okazać się niezwykle ciekawe. Lubliniec jest też kluczowym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w rejonie. W miejscowości znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.

 

Comments are closed.