Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak zbudować dom w 2 miesiące? – Prefabrykowane ściany betonowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zbudowanie domu jednorodzinnego w ciągu 2 miesięcy to już żaden problem. Wystarczą prefabrykowane ściany betonowe, które w całości przewożone są na plac budowy. Łączy się je ze sobą w bardzo prosty sposób i kładzie na te kondygnacje gotowy dach. W zaledwie 8 tygodni na Twoim podwórku powstanie pokryty dachem dom, ocieplony, z oknami i drzwiami.

Jak działa budowa wykorzystująca prefabrykowane ściany betonowe?

Budowa domu murowanego nigdy nie szła tak szybko, jak obecnie. Oczywiście, możemy nadal budować domy powoli, kładąc cegłę na cegle i scalając ją betonem wyrabianym w betoniarce na placu budowy. Jeśli jednak chcemy jak najszybciej przeprowadzić się do własnego domu, wykorzystajmy nowe rozwiązania.

Całe ściany domu będą wyprodukowane w zadaszonym zakładzie produkcyjnym tworzącym elementy budowlane. Wszystkie ściany są tam dopracowane bardzo dokładnie, z komputerową precyzją. Dlatego późniejsze ich łączenie jest zupełnie bezproblemowe.

Wszystko odbywa się zgodnie z danym projektem architektonicznym. Inżynierowie pracują nad dokładnym składem betonu, a murarze mieszają składniki według wymaganych proporcji. Dzięki temu wyprodukowane ściany betonowe są gładkie, a to daje nam możliwość odłożenia na bok kielni, gdyż odpada nam równanie ścian poprzez nakładanie na nie gładzi.

Jak wstawia się okna do domu ze ścian prefabrykowanych?

Wstawianiem ścian zajmuje się dział stolarski. Z chwilą, gdy prefabrykowane ściany betonowe są już gotowe, przewozi się je na budowę i gdy już są połączone w stabilną bryłę, i znalazł się nad nimi dach, wstawia się okna w gotowe otwory w ścianie.

Ściana wyprodukowana jest od razu z otworem na okno. Otwór jest idealnie dopasowany do modelu okna. Dzięki temu wstawianie okien przebiega równie szybko, jak pozostałe prace budowlane. Tak samo dzieje się ze wstawianiem drzwi. Dlatego Twój dom budowany jest tylko przez dwa miesiące.

Jak powstaje dach na prefabrykowanym domu?

Dach podobnie jak pozostałe moduły domu są przygotowywane w możliwie jak największych modułach. Dlatego dach również zostanie przywieziony na podwórko wraz z gotowymi wiązarami. Poszczególne deski dachu są już połączone ze sobą w zakładzie produkcyjnym.

Na dom nakłada się dach niemalże od razu w całości (łączy się wiązary z płatami dachu). Pozostaje jeszcze tylko położenie na nim dachówki lub papy. Gotowe części dachu na dom kładzie dźwig, tak samo, jak ustawianiem ścian betonowych prefabrykowanych ustawia się za jego pomocą.

Budowanie domów modułowych można prowadzić bez względu na warunki atmosferyczne. To daje duże możliwości na szybko powstające domki do zamieszkania od zaraz. Wystarczy potem tylko wyposażyć dom w węzeł sanitarny, grzewczy i elektryczny oraz wodny, pomalować ściany, i wstawić meble.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.