Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie wybrać drzwi?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają na komfortowe i praktyczne urządzenie domu czy mieszkania. Tak jest między innymi w przypadku drzwi, które należy dopasować do wystroju i wielkości wnętrza, a także własnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi i które rozwiązania są praktyczne?

Rodzaje drzwi

Drzwi są istotnym elementem wykończenia każdego budynku. Przede wszystkim pomagają w oddzieleniu poszczególnych pomieszczeń i pozwalają zachować prywatność i komfort. Dlatego przed zakupem warto jest sprawdzić dostępne opcje i wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Klasyczne drzwi, w zależności od szerokości, posiadają jedno lub dwa skrzydła, natomiast w przypadku niewielkich przestrzeni zdecydowanie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne lub nawet harmonijkowe. Do konkretnego modelu należy dobrać pasującą ościeżnicę, szyny oraz próg opadający lub tradycyjny.

Jak dobrać drzwi do wnętrza?

Drzwi należy dopasować do wnętrza pod kilkoma względami. Przede wszystkim muszą być one odpowiednio dobrane do wielkości pomieszczeń. Z tego względu inny typ będzie pasował do wysokich mieszkań w kamienicy, a inny do wąskiego przejścia.

Bardzo istotnym elementem, na który również warto zwrócić uwagę jest próg. Trzeba go odpowiednio dobrać i zamontować, aby mógł chronić przed nadmiernym przenikaniem dźwięków, a także przed chłodem i przeciągami. Praktycznym rozwiązaniem może być zamontowanie progu opadającego, który posiada między innymi bardzo dobre właściwości izolacyjne.

Specjalne typy drzwi

W niektórych budynkach atrakcyjny wygląd drzwi i nowoczesne rozwiązania jednak nie są najważniejsze. Tak jest we wszystkich miejscach, które powinny być przystosowane do osób z ograniczeniami w poruszaniu się, jak na przykład budynki użyteczności publicznej, przychodnie, szpitale, a nawet hotele.

W tego typu miejscach niezwykle istotne jest to, aby przejście przez drzwi dla osoby starszej, niepełnosprawnej czy też po urazie było jak najłatwiejsze i jak najbezpieczniejsze. Drzwi otwierane automatycznie, a także próg opadający mogą w znacznym stopniu ułatwić przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami osobom z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi .

Comments are closed.