Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Oficerki jeździeckie – wygodne buty dla jeźdźca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kompletując strój jeździecki i przygotowując się do rozpoczęcia treningów na padoku, koniecznie warto pamiętać o wygodnych butach. Jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności jeździeckie, warto postawić na profesjonalne buty, jakimi są oficerki jeździeckie. Jak dobrać ten rodzaj obuwia? Czy oficerki tworzone są z konkretnych materiałów?

Jak tworzone są oficerki jeździeckie?

Buty takie jak oficerki jeździeckie to wysokie obuwie sięgające pod kolano. Buty tego typu mają przede wszystkim chronić golenie jeźdźca w trakcie potencjalnych upadków, ale również stabilizować stopę, zapewniać ochronę kostek. Odpowiedni projekt butów tego typu sprawia, że pozwalają one też stabilniej utrzymywać stopy w strzemionach – jest to możliwe za sprawą niego podwyższonego obcasa. Oficerki jeździeckie tworzone są zazwyczaj z wysokiej jakości skóry licowej, która odznacza się odpornością na ścieranie, uszkodzenia, pozwala na cyrkulację powietrza. Oficerki mogą być również tworzone ze skóry nubukowej, skóry syntetycznej lub  też z tworzyw łączonych (np. skóra licowa oraz materiały syntetyczne). Szeroki wybór materiałów i modeli pozwoli na dobranie modelu dopasowanego do własnych potrzeb. Warto pamiętać, że buty jeździeckie z naturalnej skóry warto pielęgnować i czyścić, aby jak najdłużej zachowały doskonały wygląd.

Oficerki jeździeckie i bryczesy

Chcąc zachować wysoki komfort podczas jazdy, warto oficerki jeździeckie zestawić z wygodnymi bryczesami. Spodnie do jazdy na koniu tworzone są z tkanin łączonych przez co są jednocześnie trwałe, elastyczne, nie krępują ruchów i zapewniają wygodę. Spodnie do jazdy na koniu posiadają również specjalistyczny lej, który wykonany jest ze skóry lub też silikonu. Lej ma znacząco zwiększać przyczepność jeźdźca do siodła.

Comments are closed.