Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Oficerki jeździeckie – wygodne buty dla jeźdźca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kompletując strój jeździecki i przygotowując się do rozpoczęcia treningów na padoku, koniecznie warto pamiętać o wygodnych butach. Jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności jeździeckie, warto postawić na profesjonalne buty, jakimi są oficerki jeździeckie. Jak dobrać ten rodzaj obuwia? Czy oficerki tworzone są z konkretnych materiałów?

Jak tworzone są oficerki jeździeckie?

Buty takie jak oficerki jeździeckie to wysokie obuwie sięgające pod kolano. Buty tego typu mają przede wszystkim chronić golenie jeźdźca w trakcie potencjalnych upadków, ale również stabilizować stopę, zapewniać ochronę kostek. Odpowiedni projekt butów tego typu sprawia, że pozwalają one też stabilniej utrzymywać stopy w strzemionach – jest to możliwe za sprawą niego podwyższonego obcasa. Oficerki jeździeckie tworzone są zazwyczaj z wysokiej jakości skóry licowej, która odznacza się odpornością na ścieranie, uszkodzenia, pozwala na cyrkulację powietrza. Oficerki mogą być również tworzone ze skóry nubukowej, skóry syntetycznej lub  też z tworzyw łączonych (np. skóra licowa oraz materiały syntetyczne). Szeroki wybór materiałów i modeli pozwoli na dobranie modelu dopasowanego do własnych potrzeb. Warto pamiętać, że buty jeździeckie z naturalnej skóry warto pielęgnować i czyścić, aby jak najdłużej zachowały doskonały wygląd.

Oficerki jeździeckie i bryczesy

Chcąc zachować wysoki komfort podczas jazdy, warto oficerki jeździeckie zestawić z wygodnymi bryczesami. Spodnie do jazdy na koniu tworzone są z tkanin łączonych przez co są jednocześnie trwałe, elastyczne, nie krępują ruchów i zapewniają wygodę. Spodnie do jazdy na koniu posiadają również specjalistyczny lej, który wykonany jest ze skóry lub też silikonu. Lej ma znacząco zwiększać przyczepność jeźdźca do siodła.

Comments are closed.

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ deo.pl https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/