Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czym jest OC na miesiąc krótkoterminowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie OC kupowane jest przez większość z nas na czas jednego roku – po tym czasie konieczne jest odnowienie ubezpieczenia, najlepiej tak, aby zachować jego ciągłość. Okazuje się jednak, że możliwe jest wykupienie OC na krótszy czas. Dla kogo stworzono OC na miesiąc krótkoterminowe? Czy każdy może je zakupić?

Komu przysługuje OC na miesiąc krótkoterminowe?

Polisa OC wymaga na jest przez polskie prawo – chroni ona interesy innych użytkowników drogi w razie kolizji czy wypadku spowodowanego z naszej winy. OC jest obowiązkowe – podczas każdej kontroli drogowej będzie sprawdzana jego ważność. Brak polisy OC spowoduje nałożenie olbrzymich kar finansowych na posiadacza pojazdu. OC kojarzy nam się z polisą roczną, okazuje się jednak, że ubezpieczyciele proponują także OC na miesiąc krótkoterminowe. Rozwiązanie to jednak nie jest dedykowane dla wszystkich. Kto może z niego skorzystać?

Jeszcze do niedawna z tego typu ubezpieczenia skorzystać mogły jedynie firmy specjalizujące się w sprzedaży samochodów. Dzisiaj oferta ta jest nieco szersza. OC na miesiąc krótkoterminowe dostępne jest w przypadku samochodów zarejestrowanych czasowo – okres ubezpieczenia nie może być krótszy niż okres czasowej rejestracji. Ubezpieczenia krótkoterminowe oferowane są również dla samochodów sprowadzanych zza granicy. Sprowadzając auto z Niemiec, mamy 30 dni na jego zarejestrowanie. Aby móc się legalnie przemieszczać po polskich drogach w tym czasie możemy wykupić właśnie OC na miesiąc krótkoterminowe. OC miesięczne może być także kupowane przez posiadaczy aut zabytkowych.

Jakie są koszty OC na miesiąc krótkoterminowego?

Wiele osób zastanawia się, jakie mogą być koszty ubezpieczenia samochodu wyłącznie na miesiąc. Cena zależeć będzie od wielu czynników, jednak możemy spodziewać się kwoty od 50 do 150 zł.

Comments are closed.