Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – jak dopełnić tego obowiązku?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podróżowanie z przyczepą kempingową daje wiele możliwości spędzania czasu. Taki sposób na podróżowanie docenia coraz większa ilość Polaków. Zanim jednak wyruszymy w drogę, musimy wiedzieć, że konieczne jest ubezpieczenie przyczepy kempingowej. Dlaczego?

Czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe?

Przyczepa kempingowa jest pojazdem bez silnika, która jest ciągnięta przez inny pojazd silnikowy. Wiele osób ma więc wątpliwości, czy traktować ją jako pojazd, czy też nie. Polskie prawo wyjaśnia jednak tę kwestię i mówi, że przyczepa jest pojazdem, który napędza inny pojazd silnikowy. Przyczepa powinna być więc zarówno zarejestrowana, jak i ubezpieczona. Jak w praktyce wygląda ubezpieczenie przyczepy kempingowej? Gdzie kupić taką polisę?

Dlaczego ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest ważne?

Przyczepa kempingowa, tak samo jak każdy inny pojazd na drodze, może wyrządzić szkody. Przede wszystkim może być ona nieprawidłowo zamocowana do samochodu ciągnącego ją, a jej odczepienie stanowi poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Manewrowanie samochodem z przyczepą również wymaga odpowiedniej precyzji – nieuwaga może doprowadzić do zarysowania samochodów wokół. Również na postoju przyczepy kempingowe mogą stanowić zagrożenie. Źle zaciągnięty hamulec czy nieprawidłowa podpora sprawią, że przyczepa może się stoczyć na inne samochody. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej pozwala na uniknięcie finansowych skutków takich sytuacji. Ubezpieczenie OC dla przyczepy powinno być wykupione w dniu jej rejestracji. Co istotne, ubezpieczenie komunikacyjne nie musi być kupowane w tym samym biurze ubezpieczeniowym co polisa dla samochodu. Dodatkowo przyczepa może być również objęta ochroną polisy AC. Pozwala ona na rozszerzenie zakresu ochrony przed zniszczeniem.

 

 

Comments are closed.