Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

BLS – co to za ubezpieczenie samochodu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Standardowe ubezpieczenie samochodu znane jest wszystkim. Nawet takim, które na co dzień takich pojazdów mechanicznych nie używają. Są także inne polisy, jakie można wykupić na auto. Należy do nich BLS. O czym tak naprawdę jest dokładnie mowa?

Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Jest to ubezpieczenie samochodu, jakie zapewnia wsparcie w przypadku likwidacji szkody. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma je w swojej ofercie. Jak do tej pory tylko wybrane firmy zdecydowały się na wprowadzenie takiej ochrony. Aby jednak móc skorzystać z oferty BLS, należy mieć min. wykupione OC. O co dokładnie chodzi w tym przypadku? Jeżeli samochód A zostanie uszkodzony przez inny pojazd, który posiada polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, towarzystwo ubezpieczeniowe pojazdu A pomoże w likwidacji takiej szkody. Wystarczy się tylko do niego zgłosić, przedstawiając sprawę i wypadek z jakim miało się do czynienia. 

Dobre ubezpieczenie samochodu

Zawarcie umowy na BLS nie powinno nikomu sprawiać trudności. Można poprosić o taką ochronę ubezpieczeniową razem z OC. Równie dobrze można taki dodatek do polisy ubezpieczeniowej wykupić w każdym momencie. Takie wsparcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego jest jak najbardziej wskazane. Tym bardziej, że dzięki temu – jeżeli już faktycznie dojdzie do kolizji – załatwianie wszystkich spraw pójdzie zdecydowanie szybciej. Dzięki temu odszkodowanie finansowe ze strony drugiego towarzystwa ubezpieczeniowego szybciej wpłynie na konto. Nikt nie pożałuje wykupienia BLS.

 

Comments are closed.

bardirovka.com buntu.net fgk.com