Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne okna – jaką stolarkę okienną wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc wyposażyć nasz dom w elementy nowoczesne oraz funkcjonalne przede wszystkim pomyślmy o innowacyjnych oknach. Współcześnie producenci stolarki okiennej proponują nam wiele interesujących rozwiązań, wśród których najczęściej wymienia się nowoczesne okna o parametrach lepszych od klasycznie proponowanych okien, ale również okna dźwiękoszczelne. Które z nich okażą się najlepsze w naszym przypadku?

Nowoczesne okna drewniane i plastikowe

Podstawowym wyborem, którego musimy dokonać będąc w sklepie ze stolarką okienną jest wybranie okien plastikowych lub drewnianych. Współcześnie zdecydowana większość kupujących stawia na okna PCV – wynika to z doskonałej jakości produktu względem jego ceny. Nowoczesne okna wykonane z PCV odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie. Nie wymagają one zabiegów konserwacyjnych, jak jest w przypadku okien drewnianych. 

Nowoczesne okna to również stolarka okienna drewniana. Okna z drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem głównie przez wzgląd na ich wyjątkowy wygląd. Prawdą jest, że nawet najlepsza okleina imitująca drewno nie będzie wyglądać tak dobrze jak naturalne usłojenie drewna. Decydując się na ten rodzaj okien możemy być pewni, że będą one przyciągać wzrok i sprawiać, że dom prezentować się będzie idealnie zarówno wewnątrz, jak i od strony fasady. 

Nowoczesne okna minimalizujące hałas z ulicy

Szum i gwar pochodzący z okolicy to największy problem dużych miast. Hałas może być przyczyna zmęczenia a nawet rozdrażnienia. Na szczęście nowoczesne okna to również okna, które poprawią nasz komfort. Nowoczesne okna odznaczają się wysokim stopniem dźwiękoszczelności – ich izolacja dźwiękowa jest wysoka, przez co możemy spać i wypoczywać spokojniej. 

Comments are closed.