Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne oświetlenie tarasu – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przydomowy taras stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem wypoczynkowym, jeśli wyposażymy go w odpowiednie nowoczesne oświetlenie tarasu. Jakie propozycje mają dla nas producenci? Jakie oświetlenie da najwięcej światła, a które stworzy wyjątkowy, romantyczny klimat na tarasie? Oto kilka najciekawszych propozycji!

Nowoczesne oświetlenie tarasu – lampy solarne

Nie ma wątpliwości, że nowoczesne oświetlenie tarasu to przede wszystkim lampy solarne. Nowoczesne lampy doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni i pozwolą na oświetlenie przestrzeni wypoczynkowej, ale również ścieżek ogrodowych czy ścieżki prowadzącej do furtki domu. Lampy solarne to nowoczesne oświetlenie tarasu – lampy tego typu ładowane są na dwa sposoby: poprzez kabel USB lub też przez energię słoneczną. Warto wspomnieć, że mogą one pracować w kilku trybach – w ten sposób samodzielnie decydujemy o tym, jak wiele energii zużywa się podczas świecenia. Lampy solarne tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie czy wnikanie brudu, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i zachowują wspaniały wygląd na długi czas. 

Nowoczesne oświetlenie tarasu w formie lampionów

Szukając oryginalnych form oświetlenia tarasu warto postawić na lampiony – nowoczesne oświetlenie tarasu w tej formie sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa stanie się znacznie przyjemniejsza dla oka, zyska ciekawy charakter. Lampiony ogrodowe tworzone są dzisiaj z aluminium malowanego proszkowo – taka technologia sprawia, że lampion jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz lampionu znajduje się przeszklona przestrzeń w której umieszczamy świeczkę. Lampion dostępny jest również w formie dodatku z rattanu. Elegancki rattan wprowadzi naturę i harmonię na nasz taras i całkowicie zmieni odbiór tej przestrzeni. 

Comments are closed.