Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak przy pomocy kwiatów stworzyć przyjazne miejsce pracy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W pracy spędzamy dużą część życia. Warto zadbać, by biuro wyglądało atrakcyjnie i przyjaźnie. Ma to dobry wpływ nie tylko na pracowników, ale również na klientów, którzy nas odwiedzają. Jak wybrać kwiaty i donice, które ozdobią naszą przestrzeń?

Kwiaty stojące

Duże, donice dekoracyjne warto ustawić już przy samym wejściu do firmy. Kwiaty, które witają pracowników oraz kontrahentów tworzą przyjazny, elegancki klimat, który sprzyja dobremu nastrojowi. Jest to bardzo ważne zarówno w pracy, jak i w trakcie negocjacji z klientami.

Kwiaty w holu firmy pozwalają stworzyć przyjazny wizerunek. Są również niebanalną ozdobą. Wybierając rośliny warto zadbać, by nie były trudne w uprawie. Skrzydłokwiat, zamiokulcas zamiolistny czy wężownica to rośliny, które są bardzo efektowne, a jednocześnie nie wymagają dużo troski.

Bardzo ważnym elementem kompozycji są donice dekoracyjne. Eleganckie, proste donice z tworzywa sztucznego sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych. Czarne lub białe donice idealnie będą komponowały się z wystrojem. Czerwone donice dekoracyjne wprowadzą kontrast i ożywią przestrzeń. Dużą zaletą donic z plastiku jest mała waga, co pozwala bez problemu przenosić nawet większe kwiaty.

Kwiaty na biurku

Wybierając kwiaty do firmy warto również zadbać, by pracownicy mogli na swoich biurkach postawić niewielkie rośliny.

W biurze szefa elegancko będzie prezentował się storczyk. Koniecznie musi być w wąskiej, wysokiej donicy dekoracyjnej, która podkreśli jego tajemniczy urok. Warto również umieścić kwiaty w donicach z systemem nawadniania, dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet rośliny o których pracownicy będą czasami zapominać będą dobrze się rozwijały.

W pokoju konferencyjnym dobrze będą wyglądały kwiaty kwitnące. Fiołki alpejskie, kalanchoe, grudzień czy bromelia sprawią, że przestrzeń nabierze eleganckiego wyglądu.

Kaktusy to idealne kwiaty dla zapominalskich. Nie każdy jest w stanie opiekować się roślinami. Wybierając donice dekoracyjne dla kaktusów należy skoncentrować się na płytkich i szerokich pojemnikach. Kaktusy i sukulenty idealnie wyglądają w donicach terakotowych, glinianych, a nawet zwykłych słoikach. Taka dekoracja na biurku pracownika nie tylko zachwyca, ale również wygląda niebanalnie.

Kwiaty w firmie to nieodłączny element wystroju, który bardzo pozytywnie wpływa na nastrój pracowników. Nie można jednak zapomnieć, że doniczki są integralnym elementem kompozycji. Koniecznie muszą być odpowiednio dobrane do potrzeb kwiatów, jak i ich wyglądu. Doniczki dekoracyjne, które podkreślają urok roślin to najlepsze dopełnienie aranżacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.