Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wygodna, nowoczesna kuchnia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak powinna być urządzona wygodna, nowoczesna kuchnia? Tak, wszyscy mają o tym jakieś pojęcie, ale kiedy przechodzimy do praktyki, to jest już nieco gorzej. Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi, aby wiedzieć w jaki sposób podejść do urządzania swojej kuchni.

Nowoczesna kuchnia – blat roboczy

Nowoczesna kuchnia jest miejscem, gdzie będziemy przyrządzać posiłki – i to nie jeden raz. Co jest więc do tego potrzebne (oprócz składników)? Blat roboczy. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej płaszczyzny, gdzie takie posiłki będzie można przyrządzać. Stół jest dobrym pomysłem, ale jak pokazuje praktyka – w takich momentach rzadko z niego korzystamy. Blat roboczy powinien zostać umiejscowiony pomiędzy poszczególnymi sprzętami, jak np. lodówka i zlewozmywak. Jest to jedna z takich stref pracy, dzięki której będziemy mieli zapewnioną wygodę. W większych kuchnia stosuje się najczęściej dwa blaty, a w mniejszych kuchniach jest to jeden dłuższy blat roboczy.

Nowoczesna kuchnia ze stołem

Nowoczesna kuchnia wielu osobom zastępuje także osobną jadalnię. Jak się okazuje – nawet w przypadku małych pomieszczeń można pomyśleć o stole, który stanie się miejscem wspólnych posiłków. O ile w przypadku większych kuchni można postawić na duży, praktyczny model, o tyle w mniejszym pomieszczeniu warto postawić na coś, co w każdej chwili będzie można schować. Obecnie można otrzymać takie stoły/blaty, które przyczepia się do ściany. Kiedy stolik będzie potrzebny, blat można rozłożyć, a w innych przypadkach można go ze spokojem złożyć do ściany. 

Comments are closed.