Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna 4-szybowe – czy warto zainstalować je we własnym domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając idealnej stolarki okiennej nie sposób pominąć nowoczesne okna 4-szybowe. Okna tego typu dostępne są na polskim rynku od kilku lat i cieszą się coraz większą popularnością. Czym okna 4-szybowe różnią się od klasycznych okien? Czy w ich przypadku mamy do czynienia z lepszymi parametrami utrzymywania ciepła i dźwiękoszczelności? Warto przyjrzeć się im z bliska!

Wybór stolarki okiennej – okna 4-szybowe

Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy – okna zainstalowane w naszych domach czy w mieszkaniach powinny skutecznie chronić przed chłodem i wyziębianiem wnętrz, ale też wyciszać dźwięki dochodzące z zewnątrz. Nowoczesne okna zaskoczą nas doborem materiałów i tworzyw, oraz świetnymi parametrami technicznymi. Okna 4-szybowe to jedna z najlepszych propozycji na polskim rynku. Dlaczego?

Okna 4-szybowe skonstruowane są w taki sposób, aby jeszcze lepiej chronić przed chłodem i hałasem. Poprzez zastosowanie czterech (a nie trzech) szyb oraz dzięki ich odpowiedniemu scaleniu z ramami otrzymujemy produkt wysokiej klasy, który całkowicie zmieni nasze postrzeganie okien. Nowoczesne okna 4-szybowe posiadają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej – oznacza to, że doskonale chronią przed chłodem i izolują przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku izolacyjności akustycznej okna 4-szybowe osiągają wynika nawet 47dB! Dla porównania – okna standardowe chronią na poziomie 35-40db. Izolacyjność wzrasta, kiedy wybierzemy okna przylgowe.

Okna 4-szybowe i żaluzje

Konstrukcja okien 40szybowych pozwala na zainstalowanie wewnętrznej żaluzji – rozwiązanie ro jest o tyle dobre, że żaluzja będzie odizolowana od kurzu i możliwości zabrudzeń – jej działanie będzie niezakłócone. Dodatkowa komora sprawi, że żaluzje pozwolą nam osłonić się przed nadmiarem światła czy też gorącym powietrzem w czasie lata. 

Comments are closed.