Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ciemna kuchnia i układ mebli

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciemna kuchnia, jak wiele innych, ma swoje prawa. W każdym pomieszczeniu kuchennym należy pamiętać o tym, aby zastosować wygodny układ mebli. Pozwoli to na to, aby cieszyć się funkcjonalną kuchnią, gdzie z wielką przyjemnością będziemy przebywać. Lepszy jest rozstaw mebli jednorzędowy, czy też rozstaw dwurzędowy?

Ciemna kuchnia jednorzędowa

Ciemna kuchnia jednorzędowa jest najmniej polecanym rozstawieniem mebli. Aczkolwiek czasem istnieje konieczność zastosowania takiego układu mebli, np. w malutkich kawalerkach, gdzie do dyspozycji mamy tylko jeszcze mniejszy aneks kuchenny. Wszystkie meble ustawione są w jednej linii, dlatego nie może być mowy o zastosowaniu zasady trójkąta roboczego. Biorąc pod uwagę takie rozstawienie, w pierwszej kolejności należy ustawić lodówkę. Zaraz za nią powinno znaleźć się miejsce na przechowywanie produktów, zlew, główny blat roboczy oraz piekarnik. Jeżeli znajdzie się miejsce, to na samym końcu można ustawić mini dodatkowy blat roboczy.

Ciemna kuchnia dwurzędowa

Ciemna kuchnia w takim rozstawieniu mebli jest zdecydowanie popularniejsza, chociaż nie zawsze jest możliwa do zastosowania. W tym przypadku można zastosować tzw.trójkąt roboczy, dzięki któremu funkcjonowanie jest zdecydowanie łatwiejsze i sprawniejsze. W tej kuchni szafki umieszczone są w dwóch równoległych liniach. Kuchnia dwurzędowa z ciemnymi meblami jest dobrym pomysłem do pomieszczeń, które są krótkie ale szerokie. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli ze spokojem funkcjonować w całym pomieszczeniu.

Comments are closed.

https://hexi-dump.org/czy-warto-zdecydowac-sie-na-iso-9001/ https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/ https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/