Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Materiały reklamowe POS – czym są?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jednym z głównych zadań reklamy jest dotarcie z informacją o usłudze lub produkcie do klienta. Można tego dokonać na wiele sposobów. Za podstawowy podział metod reklamy można uznać rozróżnienie na marketing pośredni i bezpośredni.

Marketing pośredni i bezpośredni

Pierwszy z nich dotyczy subtelnych działań opartych na synergii pożytecznych i interesujących dla odbiorcy informacji z wiadomością marketingową wplecioną w sposób mało rzucający się w oczy. Pozwala ona na zainteresowanie i zaangażowanie określonej grupy klientów, a także dotarcie do osób unikających bezpośrednich treści reklamowych. Za marketing pośredni uznaje się wpisy w mediach społecznościowych, content marketing czy teksty SEO. Można powiedzieć, że jest to bardziej dyskretne działanie promocyjne mające długofalowe skutki i przynoszące owoce w dłuższej perspektywie. Drugi rodzaj działania marketingowego ma na celu przekazanie informacji w sposób jak najbardziej dosłowny, w ramach bliskiego kontaktu z odbiorcą reklamy. Zalicza się do niego działania takie jak: e-mail, ulotki czy też reklamę zewnętrzną. Ten typ promocji daje bardziej namacalne i szybciej zauważalne efekty. Nadaje się idealnie do zapoznawania szerokiej grupy odbiorców z marką i budowania świadomości na temat produktów czy usług. Oba rodzaje marketingu mają swoje wady i zalety, a także pozwolą na dotarcie do różnych grup klientów.

Materiały reklamowe typu POS

Jedną z gałęzi bezpośrednich działań marketingowych są materiały stymulujące sprzedaż, tak zwane, POS. Skrót ten oznacza – point of sales i odnosi się do różnych rodzajów nośników reklamy (poza internetem i innymi środkami masowego przekazu). Spośród materiałów POS można wyróżnić klika, powszechnie stosowanych nośników treści reklamowych. Są to: stojaki na ulotki, standy reklamowe zewnętrzne, naklejki, podajnik grawitacyjny, broszury, makiety czy infokioski. Niewątpliwą zaletą materiałów promocyjnych POS jest ich szeroki zasięg i możliwość budowania rozpoznawalności marki w sposób bardzo atrakcyjny dla klienta.

Skuteczna strategia POS – standy reklamowe zewnętrzne

Dzięki zastosowaniu standu reklamowego możliwe jest osiągnięcie kilku celów promocyjnych – zainteresowania klienta, wsparcia sprzedaży oraz budowania świadomości marki. Pośrednim efektem będzie nakłonienie odbiorcy do określonych wyborów. O skuteczności tej metody działań promocyjnych decyduje w znacznym stopniu miejsce, w jakim nośnik reklamy zostanie umieszczony.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/94-trendy-kuchnie https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/116-jaki-kolor-scian-do-bialych-mebli