Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Co to są okna PVC?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna PVC są najczęściej wybieranymi typami okien w Polsce. Nazwa ta pochodzi od skrótowego zapisu tworzywa, z którego są one wykonane, a mianowicie polichlorku winylu. Bardzo często nazywane są one w sposób błędny oknami PCV. Warto wiedzieć, że nazwa ta nie funkcjonuje w nazewnictwie międzynarodowym, ani też polskim.

Czym jest polichlorek winylu, który jest podstawą w oknach PVC?

Polichlorek winylu wynaleziony został w XIX wieku, a w produkcji okien zaczął być stosowany w XX. Należy jednak wspomnieć, że do Polski materiał ten dotarł dopiero w latach 70. poprzedniego wieku. Polichlorek winylu to tworzywo sztuczne, które wykorzystywane jest do produkcji plastikowych okien oraz drzwi. Skrót PVC pochodzi więc od nazwy Poli Vinyl Chloride.

Polichlorek winylu jest polimerem syntetycznych, który odznacza się wysoką termoplastycznością. Okna, które są z niego wykonane, cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ materiał ten jest odporny na wysokie temperatury, wodę oraz promieniowanie UV. Ponadto produkty, które wykonane są z polichlorku winylu, są o wiele tańsze w produkcji niż okna drewniane. Należy jednak podkreślić, że PVC może zagrażać środowisku w momencie, gdy produkty z niego wykonane zostaną podpalone.

Czy okna, które wykonane są z polichlorku winylu, są bezpieczne?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to okna, które wykonane są z PVC, stawiane są na równi z ich drewnianymi odpowiednikami. Okna zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego też nie należy martwić się o próby włamania lub ich codzienną eksploatację.

Okna, które wykonane są z polichlorku winylu, są odporne na liczne czynniki atmosferyczne, chemiczne, a nawet biologiczne. Oczywiście okna PVC muszą być dobrane w odpowiedni sposób, tak aby spełniały swoje funkcje. Dzięki nowoczesnej technologii, która została zastosowana przy produkcji okien PVC, są one niezwykle szczelne i termoizolacyjne.

Jakie inne zalety można dostrzec w oknach PVC?

Pierwszą z nich jest to, że okna wykonane z polichlorku winylu są niezwykle tanie. Ponadto odznaczają się one niezwykłą trwałością i nie ulegają korozji. Okna PVC są bardzo łatwe w utrzymaniu i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Okna PVC tworzone są w sposób ekologiczny, a co za tym idzie, nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Okna odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, które mogą pojawić się w związku z codzienną eksploatacją produktów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.