Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ochrona przed słońcem: rolety czy żaluzje?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aby stworzyć przytulne, funkcjonalne wnętrza, należy zadbać o detale. Ważnym elementem aranżacji jest oprawa okien. Aby nadać przeszkleniom atrakcyjnego wyglądu, a jednocześnie móc kontrolować ilość promieni słonecznych wpadających do środka, stosujemy regulowane przesłony, czyli żaluzje i rolety. Jakie przesłony okienne wybrać: rolety czy żaluzje? Sprawdź nasze rady!

Podstawowe rozwiązanie: żaluzje

Klasyczne żaluzje montowane wewnątrz pomieszczenia przypadną do gustu osobom ceniącym uniwersalne, niedrogie rozwiązania. Dzięki sterowanym manualnie żaluzjom możesz w wygodny sposób kontrolować ilość promieni wpadających do pomieszczenia. Co ważne, w sprzedaży znajdują się również żaluzje elewacyjne. Podobnie jak w przypadku modeli  wewnętrznych, dostęp światła do wnętrza pomieszczenia regulujemy pozycją lameli. Mogą być sterowane automatycznie lub manualnie.

Rolety o zwiększonej funkcjonalności

Chcesz czuć się w swoim domu w pełni swobodnie i bezpiecznie? W takim razie postaw na rolety montowane od zewnętrznej strony. Metalowy, wzmacniany pancerz będzie barierą dla światła słonecznego oraz ciekawskiego wzroku sąsiadów. Co ważne, dodatkowa osłona niweluje straty ciepła oraz chroni okna przed uszkodzeniami. Stanowi również dodatkową barierę dla włamywaczy.

Rolety czy żaluzje? Postaw na rozwiązanie pośrednie!

Nie wiesz, co wybrać: rolety czy żaluzje? Ciekawą alternatywą dla standardowych rozwiązań są innowacyjne osłony zintegrowane. Najlepsi producenci okien oferują okna zespolone z osłoną międzyszybową oraz modułem fotowoltaicznym i akumulatorem. Automatycznie sterowana plisa znajduje się między trzecią a czwartą szybą, przez co kurz nie osadza się na elementach.

 

 

Comments are closed.