Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Akcesoria do paznokci występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Zastanawiasz się, jaki pilniczek warto zakupić? Duże znaczenie ma materiał, z którego został on wykonany. Sprawdź poniższe wskazówki, aby podjąć trafną decyzję. Pamiętaj, że czasami lepiej zapłacić kilka złotych więcej, niż doprowadzić do uszkodzenia płytki.

Pilniki metalowe

Metalowe akcesoria do paznokci powoli odchodzą w zapomnienie. Faktem jest, że pilniki wykonane z tego materiału królowały kilkadziesiąt lat temu, jednak obecnie wszystko się zmieniło. Przede wszystkim wysoka twardość powierzchni może doprowadzić do rozdwojenia płytki, przez co stanie się ona o wiele bardziej podatna na uszkodzenia i negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Atutem jest jednak fakt, że pilniczek metalowy może posłużyć nawet przez kilka lat. Takie akcesoria do paznokci są wyjątkowo wytrzymałe, jednak wymagają systematycznej dezynfekcji. Pamiętajmy, że mogą gromadzić się na nich bakterie i drobnoustroje, a więc konieczne jest staranne czyszczenie po każdym użyciu.

Pilniki papierowe

Wśród akcesoriów do paznokci znajdują się również pilniki papierowe, które obecnie cieszą się największą popularnością. Występują one w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach oraz wzorach. Są delikatne dla płytki paznokcia, co zmniejsza prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Mogą być stosowane nawet przez osoby bez doświadczenia, gdyż za ich pomocą ciężko jest wyrządzić sobie krzywdę.

Wadą pilników papierowych jest niższa trwałość, co przekłada się na konieczność częstszej wymiany. Oczywiście w warunkach domowych dopuszczalne jest użytkowanie opisywanych akcesoriów do paznokci wielokrotnie. Nie można jednak skutecznie oczyścić ich powierzchni, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii np. w stanach infekcji grzybiczej.

Pilniki szklane

Poszukujesz akcesoriów do paznokci do stosowania we własnym zakresie? Koniecznie sprawdź pilniki szklane, które wyróżniają się wysoką precyzją. Dzięki nim wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych będzie o wiele prostsze, a zarazem przyjemniejsze.

Warto jednak podkreślić, że pilniki szklane są relatywnie łatwe w uszkodzeniu. Mogą one rozbić się w najmniej spodziewanym momencie, co zwiększa ryzyko przypadkowego skaleczenia się. Właśnie dlatego należy użytkować je z należytą rozwagą oraz ostrożnością. Sporym plusem jest fakt, że szkło jest bezpieczne dla naturalnej płytki, co obniża prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny także jest bardzo łatwe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.