Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć na temat perfum?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele osób, które poszukują dla siebie idealnego zapachu, nie wie w jaki sposób wybierać perfumy, czym różnią się od poszczególne nuty.

Warto zwrócić uwagę, iż nuty kwiatowe czy też cytrusowe częściej występują w perfumach dla kobiet, są do nuty świeże, kojarzące się z wiosną czy też latem, dobrze sprawdzą się jako perfumy na co dzień. Dodatkowo także w perfumach znajdziemy nuty drzewne, nuty kory, nuty orientalne kojarzące się z przyprawami. Perfumy są mieszanką wielu różnych nut zapachowych, dzięki czemu uzyskują swój wyjątkowy zapach.

Czym kierować się podczas wyboru zapachu?

Oczywiście wybór właściwych perfum, właściwych nut zapachowych, może być dość trudnym zadaniem, ponieważ w drogeriach i perfumeriach znajdziemy bardzo wiele odmian oraz zapachów perfum. Należy oczywiście wypróbować niektóre z nich, sprawdzić jak będą oddawały zapach na naszej skóry. Oczywiście dobrym pomysłem może być spryskanie ręki rano, sprawdzenie czy zapach utrzyma się do wieczora. W tym przypadku możemy wybrać perfumy, które zawierają od 15 do 30% olejków zapachowych, wody perfumowane czy też wody toaletowe. Oczywiście jeżeli poszukujemy pomysłu na prezent, najlepszym pomysłem będą perfumy, jednak na co dzień czy też do pracy możemy wybrać przykładowo wodę perfumowaną, która będzie posiadała nieco mniej intensywny zapach. Oczywiście występuje także woda kolońska, w tym przypadku olejki zapachowe stanowią do 5%, szybko się ulatniają, jest to zapach bardzo subtelny. Oczywiście warto zwrócić uwagę także na rodzinę zapachów, możemy znaleźć nuty kwiatowe, są to najczęściej zapachy słodkie, używane często w perfumach dla kobiet. Znajdziemy tutaj zapachy lawendy, róży, goździka. Kolejną grupą będą nuty cytrusowe, szczególnie wyczuwalne mogą być pomarańcza, limonka, grejpfrut, ale także często znajdziemy tej zapachy jabłka czy brzoskwini. Są to zapach orzeźwiające, kojarzące się z latem oraz wiosną. Dodatkowo składnikami perfum mogą być nuty drzewno-szyprowe, zapachy ziemiste, dębowe, bergamotka, paczula. Inne to zapachy orientalne, takie jak wanilia, cynamon anyż, różne zapachy, które kojarzymy z przyprawami, takimi jak przykładowo pieprz. Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości perfum, z pewnością możemy wybrać spośród wielu marek, perfumy adidas warte są uwagi ze względu na bardzo ciekawe zapachy zarówno kobiece. jak i męskie. Znajdziemy tutaj zapachy zawierające nuty kwiatowe, cytrusowe, z pewnością będę to dobre zapachy na okres letni.

Comments are closed.