Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Należy mieć świadomość, że paznokcie akrylowe są nie tylko wytrzymałe, ale również cechują się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Metoda akrylowa zdobienia paznokci rekomendowana jest przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które mają łamliwe i delikatne paznokcie.

Jak wykonać paznokcie akrylowe?

W pierwszej kolejności rekomendowana jest bardzo dokładna dezynfekcja dłoni. Należy również odsunąć skórki i odtłuścić paznokcie. Kolejnym etapem będzie wybranie i dopasowanie tipsów na naturalnym paznokciu. Oczywiście można skrócić wspomniane tipsy za pomocą gilotyny, a później nadać im odpowiedni kształt.

Bardzo istotne znaczenie będzie miało także matowanie paznokci kostką albo delikatnym pilnikiem. Następnie należy nałożyć primer. Kolejnym etapem będzie przygotowanie akrylu i liuqidu w dwóch osobnych naczyniach, a także pędzelka do akrylu.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – jak zdjąć paznokcie akrylowe?

Należy mieć świadomość, że do usunięcia akrylowych paznokci będzie potrzebny czysty aceton. Działa on bardzo skutecznie. Wystarczy bowiem wlać go do szklanego naczynia, a następnie moczyć sztuczne paznokcie przez pół godziny. Warto wiedzieć, że w trakcie ich moczenia można, co 5-10 minut próbować podważyć akryl drewnianym patyczkiem.

Następnie po usunięciu akrylu zalecane jest wyrównanie oraz oczyszczenia paznokci blokiem. Można również podjąć decyzję o spiłowaniu paznokci pilnikiem. Jest to nie tylko pracochłonne, ale również będzie wymagało ogromnej ostrożności w działaniu. Nie można bowiem doprowadzić do uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia.

Jakie kwestii należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktów do wykonania paznokci?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na stosunek ceny do jakości. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często wystarczy dołożyć kilkadziesiąt złotych, by cieszyć się kilka razy lepszym pędzelkiem. Warto przeanalizować produkty znajdujące się w ofercie renomowanych producentów, a następnie postawić na pędzelek znajdujący się w średniej półce cenowej.

Klientka ma wtedy całkowitą pewność, że nie przepłaciła, a także nie zaopatrzyła się w niskiej jakości produkt. Koniecznie należy zaopatrywać się u znanych i cenionych producentów. Dysponują oni zaawansowanym zapleczem technicznym. Dzięki temu są w stanie bez większego problemu spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających przedstawicielek płci pięknej. Ponadto dają gwarancje na swoje produkty. Jeżeli produkt nie spełni swojej funkcji, można otrzymać zwrot pieniędzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.