Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Aneksy kuchenne – urządzanie krok po kroku

Pinterest LinkedIn Tumblr

W nowych mieszkaniach można bardzo często spotkać aneksy kuchenne. Chociaż nie tylko. Posiadanie dużego domu jednorodzinnego nie wyklucza obecności aneksu, który zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż tradycyjna kuchnia. W wielu wypadkach aneks jest świadomym i funkcjonalnym wyborem.

Wymiary pomieszczenia kuchennego

Aneksy kuchenne są otwarte na inne przestrzenie znajdujące się w domu. Co jednak nie oznacza, że nie mamy brać pod uwagę metrażu, który jest dostępny. Wręcz przeciwnie – prawidłowa aranżacja będzie uwzględniać takie czynniki, jak:

  • kształt – niektóre aneksy projektowane są w lini prostej, ale inne można zaprojektować na kształt litery “L” lub “U”;
  • rodzaj – czy będzie to pomieszczenie w całości otwarte lub częściowo osłonięte (np. przez drzwi przesuwne);
  • dokładna wielkość – w aneksach należy zastosować pewne triki, które pomogą urządzić bardziej funkcjonalne miejsce do gotowania potraw.

Aneksy kuchenne i spiżarnia

Wydawać by się mogło, że skoro ma się do dyspozycji tylko aneks, to nie można myśleć o tym, aby stworzyć spiżarnię. Błąd. Jeżeli taki aneks jest w domu jednorodzinnym można pomyśleć o tym, aby wyodrębnić osobne pomieszczenie, które okaże się bardzo pomocne w wielu przypadkach. Czy w mieszkaniu można również myśleć o spiżarni? Tak, tylko będzie to zdecydowanie trudniejsze zadanie. Może ono wymagać ingerencji profesjonalnego architekta wnętrz. Należy pamiętać o tym, że niezależnie od tego, ile metrów będzie miała kuchnia, zawsze warto postawić na własne potrzeby i upodobania, jeżeli chodzi o aranżację. 

Comments are closed.