Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Garnki na indukcję – jak są projektowane i jak wybrać najlepszą opcję?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesna kuchnia to nie tylko eleganckie meble i dodatki – to przede wszystkim trwałe urządzenia oraz wyposażenie, które ułatwia codzienne gotowanie. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań są dzisiaj kuchenki indukcyjne – aby móc na nich gotować niezbędne okażą się garnki na indukcję. Nowoczesne garnki zaskoczą pod wieloma względami!

Stalowe garnki na indukcję w Twojej kuchni!

Garnki na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej to bez wątpienia najchętniej kupowane komplety. Zestawy takie mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów – szeroki wybór pozwoli na dopasowanie kompletu do własnych potrzeb. Stal nierdzewna to tworzywo zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. W przypadku garnków na indukcję ważne jest także dno i jego budowa – im jest grubsze, tym lepiej. W dnach garnków umieszczane są aluminiowe dyski – ich zadaniem jest lepsze i szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się bezpośrednio na szybkość przygotowywanych potraw. Garnki na indukcję powinno dobierać się względem średnicy pól grzewczych posiadanej kuchenki – w ten sposób można zminimalizować stratę energii. Garnki na indukcję dostępne są również w wersji teflonowej, ceramicznej czy żeliwnej. Garnki na indukcję rozpoznamy po symbolu cewki indukcyjnej.

Udogodnienia dla miłośników gotowania

Garnki na indukcję wyposażono w szereg elementów i dodatków, których zadaniem jest ułatwienie i uprzyjemnienie codziennego gotowania. Podstawą są tu uchwyty i rączki, nierzadko profilowane i wykonane z materiałów antypoślizgowych. Garnki posiadają również dopasowane pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej. Garnki posiadają również lejki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

 

Comments are closed.