Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy opłaca się kupić parasol 3m?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Parasol 3m ma dużą średnicę. To dobrze. Przynajmniej będzie wiadome, że to właśnie dzięki niemu można zapewnić sobie dużą ilość cienia na tarasie. Trzeba jednak przyznać, że nie w każdym miejscu tak duży parasol będzie się dobrze sprawdzał. Czas więc sprawdzić, gdzie tego typu element będzie pasował.

Różne rodzaje parasoli na ogród

Zanim jednak odpowiemy na pytanie odnośnie tego, czy parasol 3m będzie nam faktycznie potrzebny, należy poznać ich rodzaje, jakie dostępne są w sklepach. Otóż można zakupić:

  • klasyczny parasol ogrodowy – w swojej konstrukcji przypomina te modele chroniące przed deszczem. Najtańsza opcja, która jest często spotykana na polskich ogrodach.
  • parasol łamany – maszt posiada specjalny przegub, dzięki czemu można regulować jego kąt nachylenia. Mówiąc wprost – czasza może wędrować za słońcem.
  • parasol na wysięgniku – maszt znajduje się z boku czaszy oraz posiada dodatkowe ramię. Ma regulowaną wysokość i kąt nachylenia. Czynnikiem zaporowym jest jego wysoka cena.
  • parasol typu żagiel – materiał, który zamontowany jest bezpośrednio nad tarasem. Stawia się dla żagla specjalne słupki, montuje do ściany lub też wykorzystuje się rosnące drzewa.

Duży parasol 3m

Tak, duża średnica to zdecydowana zaleta tego parasola, który doskonale sprawdza się w równie dużej przestrzeni. Właściwie należałoby powiedzieć, że w zdecydowanie większej przestrzeni na ogrodzie lub na tarasie. Tak dużego parasola nie powinno się używać w miejscach, które są małe. Zbyt duży parasol może bowiem zaciemnić całą przestrzeń, nie dopuszczając w ogóle słońca. 

 

Comments are closed.