Ad
Ad
Ad
Turystyka

Licencja na drona. Co musisz zrobić, aby ją uzyskać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Licencja na drona. Co musisz zrobić, aby ją uzyskać? 

Drony zyskują na coraz większej popularności. Nie bez przyczyny! To wyjątkowe urządzenie stwarza użytkownikom wiele niepowtarzalnych możliwości. Osoby, które posiadają już licencję na drona, mogą tworzyć zdjęcia i filmy z niezwykłej perspektywy – dzięki temu możesz oglądać świat z zupełnie nowej, oryginalnej perspektywy. Co więcej, drony zapewniają masę świetnej zabawy, a co ciekawe, pozwalają również na uzyskanie dodatkowego zarobku. Wykorzystując drona, zrealizujesz zlecenia dotyczące robienia zdjęć i filmów z powietrza, mapowania, modelowania 3D, robienia pomiarów nieruchomości czy pól uprawnych. Przekonaliśmy Cię, że warto? Zapoznaj się z tym, jak przebiega kurs na drona i sprawdź, czy jesteś w stanie mu podołać. 

Szkolenie drony. Kiedy się odbywa? 

W ośrodku szkolenia lotniczego Azl kursy drony odbywają się przez cały rok. Skierowane są przede wszystkim do tych, którzy pragną zdecydowanie poszerzyć swoją wiedzę lotniczą, a także rozpocząć swoją przygodę z najnowocześniejszymi, innowacyjnymi technologiami. Skorzystaj ze szkolenia operatora UAVO! Jesteśmy pewni, że nie pożałujesz. Więcej, precyzyjnych informacji możesz zaczerpnąć pod tym linkiem: https://osl.azl.pl/project/uavo-drony/

Szkolenia na drona. Na co powinieneś zwrócić uwagę? 

Kurs uavo drony podzielony jest na dwa etapy: praktyczny oraz teoretyczny. Część teoretyczna odbywa się w trybie weekendowym, dzięki czemu bez trudu pogodzisz ją z codziennymi obowiązkami. Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej wykorzystuje również, w prowadzeniu kursu, nowoczesne technologie, aby wesprzeć proces samej nauki, min. platformę e-lerningową. Co czeka Cię po kursie teoretycznym? Będziesz musiał zmierzyć się z państwowym egzaminem, który zapewni Ci uprawnienia BVLOS. 

Jaką tematykę zgłębisz w trakcie kursu teoretycznego? Do tematów, jakie poruszane są w trakcie zdobywania uprawnienia na drona zaliczamy: 

  • Zagadnienia związane z prawem i przepisami lotniczymi, 
  • Meteorologia, a także nawigacja, 
  • Bezpieczeństwo wykonywania lotów, sytuacje awaryjne, 
  • Systemy i podzespoły. Czego jeszcze o nich nie wiesz? 

A także wiele, wiele innych, niezwykle ważnych i niezbędnych tematów, o których dowiedzieć możesz się więcej, klikając w powyższy link. 

Z kolei w trakcie praktycznej części kursu uczyć się będziesz pracy z dronem DJI Phantom 3 oraz 4 w wersji Professional. Jest to dron najwyższej jakości, aby nauka na nim nie przysparzała żadnych trudności. 

Aby przystąpić do uzyskania uprawnień BVLOS musisz mieć ukończony osiemnasty rok życia, a także uzyskać orzeczenie lotniczo-lekarskie. W przypadku certyfikatu VLOS nic Cię nie ogranicza. 

Kursy na drona to nie wszystko, co oferuje wspomniany ośrodek. Zastanawiasz się, jak zostać pilotem? Nie pozostawimy Cię z wątpliwościami! 

Licencja pilota. Jak zostać pilotem samolotu? 

Aby zostać pilotem samochodu, podobnie jak w wypadku uprawnienia na drona, musisz ukończyć odpowiedni kurs, choć, jak możesz się domyślać, nie należy on do najprostszych. Kurs kursowi nierówny! Pilot samolotu musi uzyskać konkretne uprawnienia do pewnego rodzaju samolotów: licencję turystyczną, rekreacyjną, zawodową, zapoznawczą… więcej szczegółów czeka na Ciebie pod linkiem: https://osl.azl.pl/osl-kursy/. Dowiesz się tam, jak przebiega kurs pilota, ile to wszystko kosztuje, jakie istnieją wymagania, a także co zyskasz. 

Ośrodek, który proponuje kurs pilotów, skupia się głównie na indywidualnych metodach nauki, dostosowanych do konkretnego zainteresowanego. 

Korzystając z linku znajdziesz wszystkie informacje, jak zostać pilotem. Kurs na pilota i licencja na drona stoją przed Tobą otworem! Sprawdź śmiało i spełniaj swoje marzenia. 

Comments are closed.